Loading

Kobieca kawalerka

Asia, wielka fanka mody, zapragnęła mieszkania, które będzie esencją jej stylu. Punktem odniesienia projektu są kolory zaczerpnięte z Jej kosmetyczki, biżuteryjne detale i estetyczny umiar, który Asia zachowuje w swoich stylizacjach.

W kompaktowych mieszkaniach, takich jak kawalerka Asi, kluczowe jest stworzenie aranżacji z dobrze przemyślanymi funkcjami, aby pomimo małego metrażu pojawiło się poczucie wystarczającej przestrzeni. Dlatego zamiast rozdrabniać 35-metrowe mieszkanie na 2 pomieszczenia, zdecydowaliśmy się stworzyć przestronny aneks będący zarazem kuchnią, miejscem wypoczynku, jadalnią, sypialnią i garderobą.

Cenne metry zaoszczędziliśmy m.in. dzięki takim sztuczkom, jak: niższy stół, który w razie potrzeby można wsunąć pod wyspę kuchenną, chowane w półkę łóżko, jedna lampa z opcją przewieszania w zależności od układu czy lekkie siedziska umożliwiające łatwą rearanżację przestrzeni, gdy wpadną przyjaciółki na prosecco.

 

Kobiecość – to hasło było dla mnie punktem odniesienia dla kolorystyki i dodatków. W mieszkaniu pojawiają się m.in. biżuteryjne miedziane uchwyty i lampy (kuchnia), designerska ceramika, lustro rodem z Hollywoodskich garderób czy pudrowa kolorystyka ścian.

Obok mody, drugą miłością Asi są króliki. Właśnie dlatego nie mogło zabraknąć sporej galerii króliczych plakatów i obrazków, która dumnie wypełnia całą ścianę zwracając uwagę wszystkich gości.

Łazienka w stylu eklektycznym nawiązuje do motywów zaczerpniętych z kalifornijskich lokali, do których można wjechać na wrotkach, aby szybko poprawić make-up.